10 نکته کلیدی سئو برای کارفرمایان و صاحبان کسب و کار

با خواندن این مقاله به پاسخ این سوالات خواهید رسید: آیا هزینه کردن در سئو برای کسب و کار من توجیه اقتصادی دارد؟ چگونه بهترین کلمات کلیدی حوزه کاری خودم رو استخراج کنم؟ هزینه یک پروژه سئو بر چه مبنایی محاسبه می شود و هزینه پروژه من چقدر است؟ یک قرارداد سئو باید چه مواردی داشته باشد تا به نتیجه دلخواه برسم. ضمانت اجرایی قراردادهای سئو چیست؟

تماس 09121716312
نمونه کارهای سئو

مقدمات نکات کلیدی سئو

قبل از اینکه برای سئوی سایتتان هزینه ای بکنید لازم است یکسری اطلاعات در این حوزه داشته باشید تا بتوانید از این هزینه کردن به سود برسید. به جرات می توان گفت بیش از 70 درصد پروژه های سئویی که توسط شرکت های طراحی سایت و سئو انجام می شود اصلا به سوددهی نمی رسند و بعد از مدتی رها می شوند. دلیل این موضوع این نیست که این شرکت ها کارشان را بلد نیستند. بلکه بدلیل عدم اطلاع کارفرمایان و مشتریان سئو ، قرارداد ها و توافقاتی صورت میگیرد که اساسا آن توافق سوددهی برای شما به همراه نخواهد داشت.

10 نکته کلیدی سئو برای کارفرمایان
نکات کلیدی قراردادهای سئو برای کارفرمایان

1- بررسی ارزش و میزان سود آوری سئو در حوزه کاری شما

اول باید بدانیم بودن در صفحه اول گوگل در کسب و کار ما ارزش دارد یا نه؟ قرار نیست در این مرحله بطور دقیق ارزش سئوی کلمات کلیدی رو محاسبه کنیم. فقط دنبال جواب یک سوال هستیم. ” در کسب و کار ما SEO جواب میده یا نه؟ “ دو تا ابزار برای رسیدن به جواب این سوال به شما معرفی می کنیم.
google keyword planner : با این ابزار می توان تعداد دقیق جستجوی هر کلمه کلیدی را در هر مقطع از زمان مشاهده کرد. بعنوان مثال در تصویر زیر نتیجه استفاده از این ابزار برای کلمه کلیدی “سئو” را مشاهده می کنید. همانطور که میبینید در 12 ماه گذشته ، تعداد … سرچ در ماه بطور میانگین این کلمه در سرچ شده. توجه داشته باشید که تک تک این سرچ ها مشتری های بالقوه هستند و این عدد ، عدد بسیار خوبی برای یک کلمه کلیدی می باشد. ( برای استفاده از این ابزار نیاز به اکانت وریفای شده گوگل ادز دارید. ما بصورت رایگان این آنالیز را برای کلمات کلیدی شما انجام یم دهیم )

ابزار دوم بررسی تعداد آگهی های گوگل ادز در کلمات کلیدی حوزه کاری شماست. در ساعات کاری ( 9 صبح الی 5 عصر ) کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری خودتان را با موبایل در گوگل سرچ کنید. یک سری نتایج بصورت آگهی یا تبلیغ یا Ad در بالا و پایین نتایج جستجو مشاهده خواهید کرد. هر چقدر تعداد سایت های Ad یا آگهی بیشتر باشد نشان از رقابتی بودن و با ارزش بودن آن حوزه دارد. حداکثر 7 وبسایت در هر کلمه کلیدی ممکن است بصورت آگهی ظاهر شود.

نکته بسیار مهم: در برخی موارد (اندک) ممکن است هر دو استدلال بالا خطا داشته باشد. برای اینکه دچار خطا نشویم می بایست هر دو روش بالا در کنار هم اجرا شوند و مفهوم کلمات کلیدی که مورد بررسی قرار میگیرد در نظر گرفته شود. بعنوان مثال کلمه “درخت” سرچ بسیار بالایی در گوگل  دارد. اما سایتی که در کلمه درخت لینک یک گوگل باشد چه سود آوری می تواند داشته باشد؟ اینجاست که فقط به تعداد سرچ نمی توان اکتفا کرد.

ما برای تمامی مشتریان عزیزی که قصد دارند برروی سئوی سایتشان هزینه بکنند بصورت رایگان این تحلیل را انجام داده و بصورت مستند در اختیارشان قرار می دهیم. برای ما بیار مهم است وقت و انرژی خودمان را برروی پروژه ای قرار دهیم که به سوددهی برسد

2- استخراج کلمات کلیدی مهم

مورد دوم که در ارتباط با مورد اول نیز هست استخراج دقیق کلمات کلیدی می باشد. در مرحله اول ما فقط یک بررسی اجمالی انجام می دهیم تا مطمئن شویم هزینه کردن برروی سئوی سایت در کسب و کار ما توجیه اقتصادی دارد و برخی از کلمات را بررسی می کنیم تا بتوانیم خودمان را قانع کنیم که برای سئو هزنیه کنیم. در مرحله دوم می بایست کلمات بصورت دقیق تر مشخص شود. شما بعنوان یک کارفرما و کسی که قصد دارد برای سئو هزینه کند می بایست بدانید چه کلمات کلیدی در حوزه کاری شما ارزشمند هستند و بر روی آن کلمات هدف گذاری کنید. اگر کلمات کلیدی تان را قبل از قرارداد سئو مشخص ننید مثل این است که بگویید ” قصد دارم در المپیک شرکت کنم و مدال بیاورم” و بعد از شما بپرسند در چه رشته ای ، در چه وزنی و چه رده ای ، و شما جوابی برای این سوال نداشته باشید. بدیهی است یک پروژه سئو بدون هدف گذاری دقیق بر روی کلمات کلیدی ، بی معنا خواهد بود. و اما برای استخراج کلمات کلیدی این چند نکته را داشته باشید. بسیار گره گشا خواهد بود

اول- مفهوم کلمه کلیدی : قبل از هر چیزی از خودتان بپرسید مشتری های من چه کلماتی را ممکن است در گوگل سرچ کنند. می توانید این برای اینکار از افراد، آشنایان و اطرافیان نیز کمک بگیرید. سوال کنید اگر شما دنبال فلان محصول یا خدمات باشید چه چیزی در گوگل سرچ می کنید. قطعات به جواب های درستی خواهید رسید

دوم- استفاده از ابزار google keyword planner : همانطور که در بالا اشاره شد با این ابزار تعداد دقیق سرچ کلمات را می توانید استخراج کنید. توجه داشته باشید تعداد سرچ تنها معیار با ارزش بودن یک کلمه کلیدی نیست. می بایست علاوه بر تعداد سرچ مفهوم کلمه کلیدی را نیز در نظر داشته باشید.

سوم- پیشنهادات گوگل: زمانیکه شما یک عبارتی را در گوگل سرچ می کنید گوگل چندین عبارت دیگر را به شما پیشنهاد می کند. با این ابزار نیز می توانیم کلمات بیشتری استحراج کنیم

نکته مهم: مطمئن ترین روش استخراج کلمات کلیدی google keyword planner و بررسی مفهومی کلمات کلیدی است. ابزارهای زیادی در دنیا برای استخراج کلمات کلیدی وجود دارد اما یقینا بهترین ابزار با فاصله از دیگر ابزارها همین google keyword planner هست. ما نیز برای استخراج کلمات کلیدی از این ابزار استفاده می کنیم.

3- مشخص کردن جایگاه هدف برای کلمات کلیدی انتخابی

تمامی مواردی که تا الان برای شما گفتم می بایست قبل از قرارداد سئو تعیین تکلیف شوند. بعد از آنکه کلمات کلیدی هدفتان مشخص شد می بایست مشخص شود منظور از سئو ، قرار گرفتن در چه جایگاهی ست. آیا هدف شما رسیدن به صفحه اول گوگل در این کلمات هست؟ یا رسیدن به 3 لینک اول. یا صفحه دوم ؟ این سوالی است که باید به آن پاسخ دقیق داده شود. چرا که هزینه سئوی سایت شما دقیقا به این هدف گذاری بستگی دارد. ممکن است هزینه سئو یک کلمه کلیدی برای رسیدن به صفحه اول 5 میلیون و برای رسیدن به لینک یک 50 میلیون تومان باشد. پس بدون مشخص شدن کلمات کلیدی هدف ، و جایگاه مورد نظر برای آن کلمات به هیچ عنوان نمی شود پروژه سئو را تعریف کرد.

در اکثر موارد، هدف گذاری برای رسیدن به صفحه اول گوگل می باشد. ما نیز هدف گذاری که در قرارداد ها انجام می دهیم در اکثر موارد رسیدن به صفحه اول گوگل می باشد. پس از محقق شدن این اهداف می توان برای ارتقا جایگاه برنامه ریزی هایی انجام داد. پس هدف اول رسیدن به صفحه اول در کلمات کلیدی انتخابی می باشد. بعد از محقق شدن اهداف، هدف های بعدی تعیین و برآورد هزینه می شود. چنانچه پله پله هدف گذاری کنید تا به لینک 1 گوگل برسید هزینه های سئوی شما کمتر خواهد شد. چرا؟ حالتی را تصور کنید که در کلمه کلمه قالیشویی قصد دارید لینک 1 گوگل شوید و هنوز هیچ سایتی ندارید. برای همچین هدف گذاری قطعا مبلغ بسیار بالایی به شما پیشنهاد خواهند داد. اما اگر هدف گذاری اولیه شما روی رسیدن به صفحه اول گوگل باشد (10 لینک اول ) پس از رسیدن به این هدف ، مبلغ پیشنهادی برای رساندن یک سایت که اکنون در صفحه اول گوگل است به لینک 1 مطمئنا رقم بسیار بالایی نخواهد بود. حتی اصلا بعید نیست در همان هدف گذاری اول طوری سایت شما بهینه سازی شود که به لینک 1 دست پیدا کنید.

4- تعیین مدت زمان رسیدن به اهداف سئو

تا الان فهمیدیم آیا در کسب و کار ما ، هزینه کردن برای سئو ارزش دارد یا نه؟ اگر ارزش دارد در چه کلماتی می خواهیم سایتمان را سئو کنیم و به چه جایگاهی در گوگل برسیم. مورد چهارم که خیلی مهم است مشخص کردن زمان رسیدن به اهداف سئوست. یعنی بطور دقیق در قرارداد مشخص شود حداکثر تا چه تاریخ تیم سئو فرصت دارند تا اهداف سئو را محقق کنند. این زمان معمولا بین 3 الی 5 ماه تعیین میگردد.

5- استعلام قیمت سئو

تا اینجا بطور دقیق اهداف سئوی شما مشخص شده و پروژه شما تعریف شده است. حال می توانید برای این پروژه از چندین شرکت قیمت بگیرید. و مقایسه کنید.

یک نکته بسیار مهم در خصوص قیمت سئو: سعی کنید در استعلام قیمت سئو از بحث در موارد فنی پرهیز کنید. اینکه سایت شما چه فرآیندی را طی می کند تا به صفحه اول گوگل برسد چندان برای شما اهمیت ندارد. مهم نتیجه کار هست. فرض کنید یک بسته پستی را می خواهید در مدت 2 روز از تهران به شیراز ارسال کنید. چه اهمیتی دارد که بسته شما بوسیله مرسدی بنز حمل شود یا اتوبوس یا وانت. مهم این است که در زمان تعیین شده سالم به مقصد برسد.

6- یک توصیه کوتاه درباره موارد فنی سئو و سایت

همانطور که در مورد 5 ذکر شد اساسا برای یک پروژه سئو فقط نتیجه اهمیت دارد. هر زمان صحبت از مزایای فنی در یک پروژه سئو مطرح شود معمولا هدف این است که قیمت بالاتری برای آن پروژه ارائه گردد. فقط چند مورد فنی وجود دارد که من صرفا به شما پیشنهاد می کنم که در پروژه های سئو به آن ها توجه کنید. دلایل هر یک را نیز ذکر می کنم.

سیستم مدیریت محتوای سایت: هر وبسایتی توسط یک سیستم مدیریت محتوا طراحی و محتوا گذاری می شود. مثل وردپرس ، جوملا ، دروپال و یا سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ( به اصطلاح کد نویسی اختصاصی ) ، توصیه بنده این است که با شرکتی وارد قرارداد شوید که با وردپرس سایت شما را طراحی و سئو می کنند. چرا؟ اکثر طراحان سایت و سئوکارا و شرکت های طراحی سایت و سئو تسلط کامل به وردپرس و پلاگین های آن دارند. اما کمتر کسی با جوملا یا دروپال کار کرده. اگر بنا به هر دلیل بعد از مدتی بخواهید شرکت طراحی سایت و سئوی خود را عوض کنید و با شرکت دیگر کار کنید، اگر از وردپرس برای طراحی سایت شما اسافاده شده باشد هیچ مشکلی نخواهید داشت. اما اگر هر موردی غیر از وردپرس باشد مشکلات فراوانی خواهید داشت. پس با انتخاب وردپرس، وابستگی شما به یک شخص یا شرکت خاص بسیار کم خواهد شد.

سرعت سایت: اگر سایت شما کند باشد بسیاری از کاربران قبل از لود کامل سایت ممکن است سایت ا ترک کنند. چون سرعت سایت در نتیجه نهایی تاثیر دارد بهتر است به آن توجه شود. یعنی فرض کنید شما در یک کلمه کلیدی لینک 1 هستید و روزانه 10 تماس دارید. اگر سرعت سایت شما کند شود در همان جایگاه ممکن است تماس های شما نصف شود. پس سرعت سایت شما نباید به گونه ای باشد که کاربران را آزار دهد.

7- مالکیت هاست و دامنه – تعیین تکلیف سطح دسترسی به سایت

بسیار بسیار مهم است که شما اطلاعات دقیقی راجع به مالکیت سایت و سلسه مراتب پسوردهای سایت بدانید. شما نباید کسب و کار و سایتتان وابستگی کامل به یک شرکت یا شخص داشته باشد. اگر چنین باشد صد در صد دچار مشکل خواهید شد.

مهم ترین مساله مالکیت در یک سایت ، مالکیت دامنه ست. و اما مالک دامنه کیست؟ برای ثبت دامنه می بایست با یک ایمیل در یکی از شرکت های ارائه دهنده هاست و دامنه اکانت کاربری ایجاد کنید و از طریق اکانت کاربری اقدام به خرید دامنه کنید. ایمیلی که برای حساب کاربریتان وارد کردید درواقع مالک آن دامنه خواهد بود. شما از طریق این ایمیل می توانید دسترسی کامل به پنل دامنه داشته باشید و آن را به شخص دیگر واگذار کنید. پس ایمیلی که با آن دامنه را ریجستر می کنید مالک دامنه خواهد بود. حتما دامنه را با ایمیل خودتان ریجستر کنید. یکی از مواردی که در المانت به شدت بر آن تاکید داریم ریجستری دامنه و هاست با مالکیت صد در صدی مشتریان عزیز می باشد.

مالکیت هاست: هاست فضاییست که اطلاعات سایت شما ( تصاویر، کدها، متون و ویدئو ها و … ) در آن قرار میگیرد. هر کسی که مالک هاست سایت باشد فقط مالک اطلاعات آن است و نمی تواند مالک سایت شود. فقط می تواند اطلاعات آن را پاک یا ویرایش کند. پس اگر کسی به پسورد هاست شما دسترسی داشته باشد می تواند با پاک کردن یا ویرایش اطلاعات به شما ضرر برساند. چکار باید کرد؟ شما می بایست با ایمیل خودتان هاست تهیه کنید و مالک هاست باشید. و پس از آن پس.رد هاست را در اختیار مدیر سئوی خود قرار دهید و هر زمان که خواستید با تغییر پسورد دسترسی او را قطع کنید.

این موراد ممکن است حدود نیم ساعت از شما زمان بگیرند. ولی توصیه می کنیم حتما هاست و دامنه را با ایمیل خودتان ریجستر کنید. تمام هاست و دامنه های مشتری های المانت ، با ایمیل های خودشان ریجستر می شوند. تصور کنید مالکیت هاست و دامنه شما دست شخص دیگری باشد و شما چندین سال روی سایتتان سرمایه گذاری کنید و ارزش سایتتان چند صد میلیونی یا میلیاردی شده باشد. قطعا می تواند برای شما مشکل ساز شود.

8- تضمین نتایج سئو

تمام اهدافی که در سئو تعریف شده می بایست توسط شرکت سئو تضمین شود. اساسا یک پروژه سئو بدون تضمین معنا ندارد. همان مثال ارسال بسته از تهران به شیراز را تصور کنید. فرض کنید می خواهید از تهران به شیراز بسته ارسال کنید. به باربری مراجعه می کنید و می پرسید این بسته را  می توانید به شیراز ارسال کنید؟ جواب: بله، چقدر طول می کشد؟ جواب: 2 روز ، آیا تضمین می کنید که بسته حتما در 2 روز به مقصد میرسد؟ جواب خیر ، در چنین حالتی آیا شما حاضر هستید بسته خود را از طریق آن باربری ارسال کنید؟

پس بدیهی ست یک شرکت سئو می بایست بطور دقیق اهداف سئو را مشخص کرده و تضمین نماید. تضمین به معنای این نیست که صد در صد اهداف محقق خواهد شد. تضمین به معنای این است که در صورت عدم تحقق اهداف ، زیان وارده بر عهده شرکت می باشد نه مشتری. تمامی قراردادهای سئو در المانت بصورت تضمینی می باشد و درصورت عدم تحقق اهداف، کلیه مبالغ دریافتی بدون هیچ قید و شرطی عودت داده خواهد شد.

9- تعیین تکلیف دقیق پشتیبانی

رسیدن به اهداف سئو پنجاه درصد ماجراست. پنجاه درصد دیگر حفظ جایگاه سئو و پشتیبانی سایت است. یک سایت بدون پشتیبانی دائمی هیچ شانسی برای سوددهی نخواهد داشت. یک وبسایت همواره نیاز به بروزرسانی ، محتوا گذاری و لینک سازی است تا بتواند جایگاه خود را در گوگل حفظ کند. در تعریف یک پروژه سئو می بایست بطور دقیق مشخص شود که بعد از محقق شدن اهداف سئو ، پشتیبانی و حفظ جایگاه سئو به چه صورت خواهد بود.

10- قرارداد سئو

تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد می بایست بطور شفاف و بدور از اصطلاحات پیچیده در قرارداد سئو قید شود. علاوه بر این باید مشخص شود که در صورت رعایت نشدن هر یک از بندهای قرارداد طرفین چه مسئولیتی بر عهده دارند. در صورت محقق نشدن اهداف ، شرکت سئو چگونه زیان وارد شده را جبران می کند. در صورت عدم پرداخت مبلغ از طرف مشتری ، چگونه ضرر وارد شده جبران می شود. در صورت هک شدن سایت ، پاک شدن اطلاعات و هر مشکلی که ممکن است برای سایت پیش بیاید مسئولیت با کیست و چگونه باید جبران خسارت شود. خوشبختانه بسیاری از شرکت هایی که در حوزه سئو و طراحی سایت فعالیت دارند بسیار مشتری مدار و مسئولیت پذیر بوده و پایبند به توافقات خود با مشتری هستند.

نتیجه گیری

همه ما می دانیم تبلیغات اینترنتی و بویژه سئو یکی از پرسودترین روش های تبلیغات در عصر حاضر هست. شرکت های زیادی را دیدیم که به لطف قرار گرفتن در نتایج اول گوگل چه رشدی در درآمدشان را تجربه کردند. از طرفی این روش کارامد تبلیغاتی ممکن است نه تنها سودی برای شما نداشته باشد بلکه هم از نظر مالی و هم زمانی به شما زیان وارد کرد. موفقیت در تبلیغات اینترنتی شانسی نیست. اگر اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و با اطلاعات کامل و دقیق ، سئوی سایت خود را برون سپاری کنید قطعا شما نیز شاهد پیشرفت در کسب و کار خود خواهید بود. ما علاقه مندیم مشتریان عزیزمان قبل از عقد قرارداد اطلاعات کامل در خصوص سئو کسب کنند و با خاطر آسوده در این تبلیغات سرمایه گذاری کنند و در راستای تحقق این هدف ، صبورانه پاسخگوی سوالات شما هستیم.

10 نکته کلیدی سئو برای کارفرمایان

آیا سئوی تضمینی وجود دارد؟

برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو بر این باورند که سئوی تضمینی فقط یک دروغ است و برخی دیگر خدمات سئو را با تضمین انجام می دهند. به اعتقاد ما یک قرارداد سئو بدون تضمین و بدون مشخص شدن اهداف سئو یک قرارداد کاملا بی ارزش است. برای یک مشتری ، هیچ اهمیتی ندارد که چه فرآیندی بر روی سایت انجام می شود؛ تنها چیزی که اهمیت دارد نتیجه سئو هست. یعنی بطور دقیق می بایست مشخص شود که در چه مدت زمان و در چه کلماتی وبسایت در نتایج اول گوگل رتبه بگیرد. و تعیین گردد که در صورت محقق نشدن اهداف زیان وارد شده چگونه جبران شود. قرارداد تضمینی سئو به معنای این نیست که 100 درصد والزاما اهداف سئو محقق خواهد شد. (در برخی موارد ممکن است واقعا اهداف سئو اجرایی نشود ).  قرارداد تضمینی سئو به این معنی است که در صورت محقق نشدن اهداف سئو ، مشتری هیچ گونه زیانی نخواهد دید و کلیه مبالغ دریافتی بازگردانده خواهد شد. منطقی ست یک قرارداد سئو بدون مشخص کردن اهداف و شرایط محقق شدن یا نشدن اهداف ، یک قرارداد بی ارزش خواهد بود. یک وبسایت با صدها مقاله ، با بهترین روش های بهینه سازی ، با هزاران ریپورتاژ و بک لینک ، اگر رتبه خوبی در گوگل نداشته باشد هیچ ارزشی نخواهد داشت. پس یک پروژه سئو فقط با اهداف و نتایج آن در رتبه بندی گوگل، قابل ارزش گذاری خواهد بود!

درباره شرایط سئوی تضمینی بیشتر بخوانید

سوالات متداول درباره نکات ذکر شده در مقاله ” نکات کلیدی سئو برای کارفرمایان “

در این بخش می توانید سوالات متداولی که درباره موضوع این مقاله توسط کاربران مکررا پرسیده شده را به همراه پاسخ مشاهده نمایید. همچنین در پایان می توانید سوالات خود را با ما مطرج نمایید.

واقعیت این است که تبلیغات اینترنتی و سئو در همه کسب و کارها توجیه اقتصادی ندارد. می بایست قبل از هزینه کردن برای سئو ، با استفاده از یکسری ابزارها ، کسب و کار خود را تحلیل کنید. google keyword planner یکی از ابزارهایی است که می توان با استفاده از آن متوجه شد که بودن در رتبه های بالای گوگل در حوزه کاری شما ، ارزشمند هست یا خیر. برای استفاده از ابزار google keyword planner می بایست اکانت گوگل ادز فعال داشته باشید. در المانت ، قبل از هر قرارداد ، کسب و کار شما را با استفاده از این ابزار تحلیل می کنیم و نتایج تحلیل ها بصورت مستند برای شما ارسال می شود و با توجه به تحلیل ها مشخص می شود که آیا هزینه کردن برای سئو سایت در حوزه کاری شما توجیه اقتصادی دارد یا خیر!

با توجه به میزان رقابت در کلمات کلیدی شما ، ممکن است بین 3 الی 5 ماه زمان ببرد تا به صدر نتایج گوگل راه پیدا کنید. با توجه به الگوریتم های جدید گوگل در سال 2021 تغییراتی در نحوه نحوه رتبه بندی سایت های جدید بوجود آمده و به تجربه مشاهده کرده ایم که در برخی موارد می توان در کمتر از 3 ماه نیز انتظار حضور در صفحه اول گوگل را داشت. برای تخمین دقیق تر در کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما ، با تیم پشتیبانی المانت تماس برقرار کرده تا کلمات کلیدی شما رو آنالیز نمایند و زمان دقیق را اعلام کنند.

قراردادهای سئوی المانت اینگونه ست که بعد از اینکه سایت در کلمات کلیدی وارد صفحه اول گوگل شد، حفظ جایگاه سایت در گوگل توسط تیم ما تضمین می شود. بنابراین به هیچ عنوان منطقی نیست که از روش های تقلبی سئو استفاده نماییم. سئوی کلاه سیاه می تواند در یک مدت زمان کوتاه سایت شما را به صدر نتایج گوگل برساند. اما به همان سرعت هم ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید و تمامی جایگاه خود را از دست بدهید.

پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد  پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود داردپاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود داردپاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود داردپاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود داردپاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود داردپاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود داردپاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود داردپاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد پاسخ به آیا سئوی تضمینی وجود دارد ر